GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Sanctiuni

SANCTIUNI

Cupa Multinationalelor

Program meciuri
Clasamente

Cupa De Vara

Program meciuri

Clasament Golgeteri

Teqball Timisoara

MECIURI BARAJ SEZONUL 2023 / 2024


03.06.2024 07.31

Meciurile de baraj se vor desfasura vineri 7 iunie incepand cu ora 19.00 , dupa cum urmeaza :

BARAJE      
locurile 13, 14 liga I cu locurile 3 liga II A si II B      
LIGA I - LIGA II ORA  TEREN SCOR
VINERI 07.06.2024      
ACS KIDS - GRASII 19 1 2-1
CONTINENTAL AP - BALKAN BISTRO 19 2 6-2
       
locurile 13 liga II A si liga II B cu locurile 4 liga III A si III B      
LIGA II - LIGA III      
VINERI 07.06.2024 ORA TEREN SCOR
NOKIA - INTERNATIONAL TM 20 1 0-5
TAO TIM - ASCENDRO 20 2 3-4

Tragerea la sorti a avut loc duminica la ora 20.20 on line in prezenta delegatiilor echipelor aflate la baraj .

Echipele aflate pe locurile 14 liga III A si liga III B cu locurile 3 liga IV A si B nu mai joaca baraj avand in vedere desfiintarea anuntata a echipelor Smithfield si Seven Club , ramanand libere 2 locuri in liga a 3 a . Astfel echipele Husenii , Lahovari , Aliprint si Adient Jimbolia vor ramane , respectiv vor promova in liga a 3 a.

Felicitari echipelor si succes celor care inca lupta in competitie !

 

IMPREUNA IMPOTRIVA DIZABILITATII


17.05.2024 19.41

Echipa Alborz și Asociația EliSar vă invită să vă alăturați în penultima si ultima etapă a campionatului nostru, nu doar pentru a juca fotbal, ci pentru a face o faptă bună. Vrem să aducem un zâmbet pe buzele copiilor cu dizabilități, acei mici luptători care se străduiesc în fiecare zi pentru viața lor. Prin unitatea noastră, putem fi o sursă de lumină și speranță în viața lor. Urna pentru donații va fi disponibilă în birou, iar oricine dorește să ajute acești mici campioni, pe care noi îi numim Campionii Centrului de Recuperare și Reabilitare Neurologică EliSar, este binevenit să contribuie. Împreună, să luptăm împotriva dizabilității și să facem o diferență în viețile lor!
                                      
Asociația Elisar, 
Împreună împotriva dizabilității!


FESTIVITATEA DE PREMIERE SEZONUL 2023-2024


10.05.2024 10.07

          Pe aceasta cale va invitam sa participati la festivitatea de premiere a editiei 2023/2024 a Campionatului Judetean de Minifotbal Timis care va avea loc Duminica 26 mai 2024 ora 16.00 la Baza Sportiva Sun Beach din Calea Buziasului . Succes echipelor care isi disputa inca locurile in clasamentul final !


Sarbatori binecuvantate !


06.05.2024 09.38

Dupa atatia mici si bere

Minifotbalul e o placere !

Daca pui si cozonac ,

Sportul ne e pe plac .

Returul e la final,

Haideti baieti la minifotbal!

Fair play-ul sa domnesca

La fiecare acasa !

Golurile sa curga ,

Cel mai bun sa invinga !

Va dorim sa aveti pace in suflet si binecuvantare in casele voastre !

    

 


Modificare program Liga 4 etapa 27.04.2024


25.04.2024 19.11

            In conformitate cu deciziile luate in Comisia de Disciplina si cea de Organizare, cu privire la excluderea celor 2 echipe Superbet (liga 3)- neprezentare si ACS Galaxy (liga 4 ) - abateri disciplinare necalificabile , programul va suferi cateva modificari in etapele urmatoare . Pana la actualizarea programului pe site va transmitem mai jos modificarea orei pentru Liga 4 B si ultimul meci pentru Liga 4 A  dupa cum urmeaza :

  Liga IV B          
1 ATHLETIC TIMISOARA LEII - 27.04.2024 16 1
2 ACS GALAXY TIMISOARA FC BASARABIA  - 27.04.2024 0 1
3 AS STAR LIPOVEI OL-TIM - 27.04.2024 17 1
4 FC PROMETER ADIENT JIMBOLIA - 27.04.2024 18 1
             
  Liga IV A          
1 AS TEO POOL WOLFSBURG - 27.04.2024 17 2
2 CSC DUMBRAVITA  REAL TIMISOARA - 27.04.2024 18 2
3 AS PRIMAVERA TIMISOARA FC PHOENIX - 27.04.2024 19 2
4 ALIPRINT SERVICE WEST LAND GROUP - 27.04.2024 19 1

Anunt important!!


23.03.2024 07.48
ATENTIE Va rugam nu parcați și nu lăsați masinile în parcarea din fata bazei sportive in data de 24.03.2024 intre orele 08.00 - 18.00! Se va desfasura competitia sportiva automobilistica, in caz contrar vor fi nevoiti sa va ridice mașinile. VA MULTUMIM PENTRU INTELEGERE !!

Anunt important!!


23.03.2024 07.48
ATENTIE Va rugam nu parcați și nu lăsați masinile în parcarea din fata bazei sportive in data de 24.03.2024 intre orele 08.00 - 18.00! Se va desfasura competitia sportiva automobilistica, in caz contrar vor fi nevoiti sa va ridice mașinile. VA MULTUMIM PENTRU INTELEGERE !!

MINIMERCATO RETUR 2023-2024


02.03.2024 13.35

Perioada de transferuri si actualizare a loturilor de jucatori pentru returul sezonului competitional 2023 - 2024 este:

Liga IV : 18 Martie intre orele 14.00 - 20.00

Liga III : 19 Martie intre orele 14.00 - 20.00

Liga II  : 20 Martie intre orele 14.00 - 20.00

Liga I   : 21 Martie intre orele 14.00 - 20.00

Va reamintim ca in minimercato puteti sa faceti maxim 4 modificari in lot ! Fiecare liga are doar 1 singura zi la dispozitie pentru a-si putea modifica lotul!


Program legitimari si transfer jucatori retur


09.01.2024 12.39

Perioada de transferuri si actualizare a loturilor de jucatori pentru returul sezonului competitional 2023 - 2024 este :

Liga IV : 15 -16 ianuarie intre orele 14.00 - 20.00

Liga III : 17 - 18 ianuarie intre orele 14.00 - 20.00

Liga II  : 19 - 20 ianuarie intre orele 14.00 - 20.00

Liga I   : 21 -22 ianuarie intre orele 14.00 - 20.00


LA MULTI ANI 2024 !!!


01.01.2024 17.40

Aho, Aho, sportivi si frati,

Stati putin si ascultati ,
Astazi anul se innoieste ,
campionatul se porneste
si incepe a calcula ,
la echipe a cauta .

Competitia-i grea , lupta-i mare ,
dar anul semne bune are ,
semne bune de urmat
pentru echipele din campionat!
Echipe cu jucatori vechi si noi,
ia mai jucati mai flacai!

Astazi anul se innoieste ,
Competitia se porneste
si urmeaza a schimba
pe la echipe cate ceva.
Aici un antrenor ,
dincolo un jucator ,
doara echipa va castiga
si cupa o va lua .

Arbitrul va fluiera ,
cartonasul il va da ,
jucatorul se va supara ,
dar echipa va recupera
si daca mingea va urma,
meciul va castiga!

Vom munci,vom alerga
pe soare, ploaie sau altceva,
sponsorii ii vom chema
si campionatul 2023-2024 il vom finaliza,
iar cel mai organizat va castiga !

Si in anul care incepe
sa nu ne lovim de regrete,
sa ne bucuram doar de vremea buna
care ne aduce impreuna !

Dupa 20 de ani,
la anul si la multi ani !

Echipa Alborz si AJM Timis va ureaza un An Nou cu sanatate si plin de toate , bucurie , fericire si doar de bine !

La Multi Ani !


Sustineti cazul Alexandrei Boldea


25.11.2023 09.28

Dragi prieteni, colegul nostru Vlad Colareza de la Bizcaffe este asistent social la Asociația Copii și Zâne, iar în acest ultim weekend din turul campionatului vine cu un apel de ajutor către toate echipele participante. 

Susține cazul Alexandrei Boldea, mamă singură bolnavă de cancer, cu doi copii diagnosticați cu autism, David(9ani) și Eliza(4ani).

Prin donația ta contribui la costul lunar al terapiei de recuperare care este 2700 lei.

Apelez la sprijinul dumneavoastră pentru acest caz prin donație în urna care va fi expusă la biroul de conducere. Orice sumă este bine venită.

Multă sănătate tuturor!

Urna va fi pusa la birou, cei care doriți sa ajutam aceasta mama cu cei doi copii, veți găsi urna pe masa unde sunt rapoartele si va sta la noi pana duminica seara în data de 26.11.2023. Cei care doresc sa sprijine în continuare acest caz îl puteți contacta pe Vlad Colareza la nr de telefon +40724424388.

 


SOLICITARE AJM-FRM


08.11.2023 21.39

                 Avand in vedere ca Asociatiile judetene de minifotbal cat si organizatorii competitiilor de minifotbal la nivel local, vor inregistra in baza de date a Federatiei toate cluburile sportive cu CIS emis de Agentia Nationala de Sport cat asociatiile sportive cu CIS emis de Directiile Judetene de Sport (in ambele situatii, cu ramura minifotbal inclusa) va solicitam ca, toate echipele care detin CIS, indiferent de liga in care echipa evolueaza sa aduceti o copie a documentelor de constituire a cluburilor dumneavoastra si Certificatele de identitate sportiva pentru a putea fi inscrise si echipele dumneavoastra in evidenta cluburilor pe judetul Timis .


REPROGRAMARE MECIURI ETAPA a4a LIGA 1


28.10.2023 12.17

Meciurile restante din etapa a4a Liga 1 din data de 10.09.2023 se vor juca Vineri 03.11.2023 dupa cum urmeaza: 

Nr

Meciul

 

Scor

Data

Ora

TR

1

PROFESORII CS TIMISOARA

AS DEDY MID

-

03.11.2023

19

2

2

ACS NINIROX

AS GLISSANDO

-

03.11.2023

20

2

 

REPROGRAMARE ETAPA a3a LIGA 1


22.10.2023 11.07

Va reamintim ca etapa a3a Liga 1 din data de 08.09.2023 se va desfasura Vineri 27.10.2023 dupa cum urmeaza:

 

Nr

Meciul

 

Scor

Data

Ora

TR

1

AS RAPID TIMISOARA

CONTINENTAL AP

-

27.10.2023

19

1

2

AS GLISSANDO

UNITED BOYS AC

-

27.10.2023

19

2

3

VALEO TIMISOARA

ACS NINIROX

-

27.10.2023

20

1

4

SFK MLADOST 09

CSC MILLENIUM GIARMATA

-

27.10.2023

20

2

5

AS DEDY MID

ACS DINOZAURII

-

27.10.2023

21

1

6

MEWI IDEAL

PROFESORII CS TIMISOARA

-

27.10.2023

21

2

7

RED STARS

VOINTA GIROC

-

27.10.2023

22

1

8

DRACULA

NATIONAL 2006

-

27.10.2023

22

2

9

ACS KIDS

AS FC BASMULUI

-

27.10.2023

23

1


ATENȚIE!!!


13.10.2023 21.34

 

În data de 15.10.2023,între orele 8 - 18 se va desfășura competiția sportiva automobilistica.

Vă rugăm să NU PARCAȚI ÎN Parcarea din fata bazei sportive!!!

Organizatorii competiției au dreptul de ridicare a autovehiculelor.

Vă mulțumim pentru înțelegere!


MINIMERCATO TUR 2023-2024


19.09.2023 13.05

         Avand in vedere faptul ca in conformitate cu calendarul stabilit de Federatia Romana de Minifotbal la data de 1 octombrie 2023 site-ul va fi blocat si nu vor mai fi operate modificari,  perioada de transferuri si actualizare a loturilor de jucatori pentru TURUL din sezonul competitional 2023 - 2024 este :

Liga IV : 25 septembrie intre orele 14.00 - 20.00

Liga III : 26 septembrie intre orele 14.00 - 20.00

Liga II  : 27 septembrie intre orele 14.00 - 20.00

Liga I   : 28 septembrie intre orele 14.00 - 20.00

Va reamintim ca in minimercato puteti sa faceti maxim 4 modificari in lot ! Fiecare liga are doar 1 singura zi la dispozitie pentru a-si putea modifica lotul!


REPROGRAMARE MECIURI


04.09.2023 14.58

            Avand in vedere ca in perioada 8 - 10 septembrie echipa selectionata MAV GLISSANDO participa la Masters Champions League , etapa cu nr.3 a Ligii 1 se va juca in 27 octombrie (prima vineri fara alte meciuri programate ) . Duminica 10 septembrie se joaca etapa 4 liga 1 cu exceptia celor 2 meciuri care vor fi reprogramate :

  PROFESORII CS TIMISOARA    -     AS DEDY MID
  ACS NINIROX                               -   AS GLISSANDO

            Pentru ocuparea spatiului disponibil , duminica 10 septembrie de la ora 11.00 se va juca meciul de liga III FAIR PLAI - LAHOVARI .

            La liga II B meciul FIN TIM - BIZCAFFE se va juca duminica 10 septembrie ora 20.00

                                 meciul HARFELE - JUVENTUS TIMISOARA se va juca sambata de la ora 10.00


PROGRAM ETAPA I CAMPIONAT


26.08.2023 09.21

                         Datorita unei erori , rezultatele etapei 1 vor fi trecute mai jos. Mentionam pentru cei care au apucat sa vada programul etapelor ca etapa 1 este cea de pe prima pagina (pe anunturi ).


PROGRAM ETAPA I CAMPIONAT


23.08.2023 12.22

                     Pana la finalizarea actualizarilor pe site a etapelor si clasamentelor , mai jos va transmitem programul primei etape de campionat care incepe sambata 26 august 2023 :

SAMBATA 26.08.2023 LIGA II      
ETAPA I SERIA A      
NR.CRT GAZDE OASPETI TEREN/SCOR ORA
1 TOP ALUMINO GLADIATORII ALBASTRI 2 - 3 9.00
2 BALKAN BISTRO LA LA LAND 4 - 3 10.00
3 HERAEUS ELECTRONICS PLOPI 3 - 1 11.00
4 STRANIERII NOKIA 2 - 7 12.00
5 SCORPIONII ARMY TEAM 1 - 5 13.00
6 AC SINANDREI SMITHFIELD 6 - 2 14.00
7 FC BIZONII ACS INGINERII  1 - 4 15.00
8 FORVIA HELLA CSM TIM 5 - 6 16.00
ETAPA I SERIA B      
NR.CRT GAZDE OASPETI TEREN/SCOR ORA
1 FIN TIM JUVENTUS TIMISOARA 2 - 0 9.00
2 HARFELE THE TEAM 12 - 2 10.00
3 BIZCAFFE GRUPPO SELECT 2 - 7 11.00
4 LEX RED ARMOUR 5 - 0 12.00
5 GRASII ATLETICO RAUL 9 - 3 13.00
6 VIITORUL ATLETICO TEXTILA 5 - 2 14.00
7 RIPENSIA TAO TIM 2 - 3 15.00
8 CFR FC MLADOST PETROVASELO 2 - 0 16.00
         
SAMBATA 26.08.2023 LIGA IV      
SERIA A        
NR.CRT GAZDE OASPETI TEREN ORA
1 WOLFSBURG STA 1  
2 REAL TIMISOARA CATENA 2 - 12 17.00
3 FC PHOENIX AS TEO POOL 1 - 4 18.00
4 WEST LAND GRUP CSC DUMBRAVITA 7 - 2 19.00
5 NIGHT HAWKS(ALIPRINT SERVICE) AS PRIMAVERA 2 - 87 - 2 20.00
         
SERIA B        
NR.CRT GAZDE OASPETI TEREN ORA
1 LEII STA    
2 FC BASARABIA B 2 SMART PRECISION 9 - 1 17.00
3 OL TIM YOUNG BOYS 7 - 2 18.00
4 ADIENT JIMBOLIA ACS GALAXY TIMISOARA 10 - 4 19.00
5 FC PROMETER AS STAR LIPOVEI 9 - 1 20.00
         
DUMINICA 27.08.2023 LIGA I      
NR.CRT GAZDE OASPETI TEREN ORA
1 AS GLISSANDO RAPID 1 9.00
2 VALEO CONTINENTAL AP 2 9.00
3 SFK MLADOST09 AC UNITED BOYS 1 10.00
4 DEDY MID ACS NINIROX 2 10.00
5 MEWI IDEAL CSC MILLENIUM GIARMATA 1 11.00
6 RED STARS ACS DINOZAURII 2 11.00
7 DRACULA PROFESORII CS TIMISOARA 1 12.00
8 COLIRA (ACS KIDS) VOINTA GIROC 2 12.00
9 FC BASMULUI NATIONAL 2006 1 13.00
         
DUMINICA 27.08.2023 LIGA III      
ETAPA I SERIA A      
NR.CRT GAZDE OASPETI TEREN ORA
1 TERASA OANA B 32 ARMY 2 13.00
2 AQUA DOLOMIA(LCM CENTER) RED DEVILS 99 2 14.00
3 ATHLETIC ZF 2 15.00
4 WELDERS IT FC SPORTING 2 16.00
5 INTERNATIONAL TM FLEX TIM 2 17.00
6 AEK TIMISOARA HUSENII 2 18.00
7 SMARTWOOD NO NAME GIROC 2 19.00
8 HATRICK MANIACS HAMILTON  2 20.00
ETAPA I SERIA B      
NR.CRT GAZDE OASPETI TEREN ORA
1 LEII GREI SUPERBET UNITED 1 14.00
2 INDEPENDIENTE SEVEN CLUB 1 15.00
3 ACS UNITED( FCU TIMISOARA) URS CONSTRUCT 1 16.00
4 VENUS TLC 1 17.00
5 TMT AUTO DRAGAN 1 18.00
6 NOVUM TEAM LAHOVARI 1 19.00
7 ASCENDRO DM DROGERIE MARKT 1 20.00
8 FAIR PLAY SPORT CLUB TM 1 21.00

SITUATIE ECHIPE SI PROGRAM TUR


17.08.2023 21.49

              Pentru inceperea sezonului 2023/2024 tragerea la sorti va avea loc marti 22 august dupa cum urmeaza : ora 19.00 Liga I , ora 19.30 Liga II , ora 20.00 Liga III si 20.30 Liga IV . Prima etapa se va juca in 26-27 august. Liga I va juca 3 meciuri intermediare , Liga II si III vor avea cate un meci intermediar , astfel turul campionatului se va termina inainte de minivacanta de 1 decembrie . In perioada 8 - 24 decembrie urmand a fi programata Cupa de Iarna in conditiile in care situatia meteo va fi favorabila.

               In urma confirmarilor dumneavoastra va transmitem mai jos situatia echipelor pe ligi . Echipe desfiintate : Lyon ,Ciarda Rosie , Athletic Timisoara si Dalli Group . S-au inscris 11 echipe noi .

               Liga I cele 18 echipe vor juca ca si cluburi ale Asociatiei Judetene de Minifotbal Timis - delegatii fiind rugati sa pregateasca un set de copii ale actelor constitutive si a CIS-ului pentru a fi predate in vederea afilierii .

               Liga II si III vor avea la fel cate 32 de echipe impartite in doua serii si vor juca la fel alternativ sambata dimineata si duminica dupamasa .

               Liga a IV a va avea 18 echipe impartite in doua serii si vor juca sambata dupamasa 3 tururi - un tur si 5 etape in toamna si un tur si 4 etape in primavara astfel vor beneficia de aproximativ acelasi numar de meciuri ca si ligile superioare .

   LIGA I
1 AS GLISSANDO
2 ACS NINIROX
3 RAPID
4 ACS DINOZAURII
5 SFK MLADOST 09
6 VOINTA GIROC
7 FC BASMULUI
8 PROFESORII CS TIMISOARA
9 VALEO TIMISOARA
10 COLIRA SPORT(ACS KIDS)
11 CONTINENTAL AP
12 RED STARS
13 DEDY-MID
14 UNITED BOYS AC
15 MEWI IDEAL
16 NATIONAL 2006
17 CSC MILLENIUM GIARMATA
18 DRACULA
  LIGA II
1 HELLA ELECTRONICS
2 HARFELE
3 LEX
4 RIPENSIA
5 BIZCAFFE
6 STRANIERII
7 TOP ALUMINO
8 F.C. BIZONII
9 TAO-TIM
10 THE TEAM
11 ATLETICO TEXTILA
12 FC MLADOST PETROVASELO
13 INGINERII FC
14 CSM TIM
15 ATLETICO RAUL
16 NOKIA
17 A.C. SINANDREI
18 GLADIATORII ALBASTRII
19 BALKAN BISTRO
20 VIITORUL
21 FINTIM
22 SCORPIONII
23 HERAEUS ELECTRONICS
24 JUVENTUS TIMISOARA
25 ARMY TEAM
26 RED ARMOUR
27 CFR
28 GRUPPO SELECT
29 PLOPI
30 LA LA LAND
31 COMTIM
32 GRASII
  LIGA III
1 B 32 ARMY
2 INTERNATIONAL TM
3 NOVUM TEAM
4 WELDERS IT
5 ASCENDRO
6 LEII GREI
7 AEK TIMISOARA
8 INDEPENDIENTE
9 AQUA DOLOMIA(LCM CENTER)
10 TLC
11 HUSENII
12 LAHOVARI
13 SEVEN CLUB
14 FLEX TIM
15 SUPERBET UNITED
16 HAMILTON
17 TERASA OANA
18 TMT
19 PUI DE BEGA
20 ACS UNITED TIMISOARA
21 ATHLETIC
22 VENUS
23 FAIR PLAY TIMISOARA
24 SMARTWOOD ROMANIA
25 SPORT CLUB TM
26 FC SPORTING
27 AUTO DRAGAN
28 RED DEVILS 99
29 URS CONSTRUCT
30 DM DROGERIEMARKT
31 ZF 
32 NO NAME GIROC
  LIGA IV
1 HATTRICK MANIACS
2 OL-TIM
3 LEII
4 NIGHT HAWKS(ALIPRINT SERVICE)
5 ADIENT JIMBOLIA
6 WEST LAND GROUP
7 B 2 SMART PRECISION 
8 REAL TIMISOARA 
9 AS PRIMAVERA
10 FC PHONIX (BUNDAS)
11 FC BASARABIA
12 AS TEO POOL 
13 CSERVIC ZOLTAN
14 FC PROMETER 
15 AS STAR LIPOVEI
16 WOLPSBURG
17 CATENA (MARITA)
18 YOUNG BOYS

Click aici pentru

Arhiva stiri